Uge 32
Sæsonstart
Grand Prix/TeamGym

uge 36
Sæsonstart
Grundhold

Uge 42
Efterårsferie

2. december 2018
Juletræsfest for grundhold under skolealderen
Munkebjergskolens hal

Weekenden i uge 51 og hele 52
Juleferie
Opstart fra den 2. januar 2019

12.-13. januar 2019
TeamGym konkurrence – Region Vestdanmark
Micro og Junior Mesterrækken
Arena Randers

2. februar 2019 
Grand Prix konkurrence – DM 1. runde
Mikro, mono, mini 8-10 og mini 10-12
Jysk Arena, Silkeborg

2.-3. februar 2019
TeamGym konkurrence – Region Vestdanmark
Mini og Senior Mesterrækken
Grenaa Idrætscenter

3. februar 2019 
Grand Prix konkurrence – DM 1. runde
Pige, Tween, Junior og Senior
Jysk Arena, Silkeborg

Uge 7
Vinterferie

28. februar 2019
Generalforsamling i Munkebjerg Gymnastikforening
Munkebjergskolens SFO

2.-3. marts 2019
TeamGym konkurrence – Region Vestdanmark 1. runde
Talentrækken
Ribe Fritidscenter

16.-17. marts 2019
TeamGym konkurrence – Forbundsmesterskaberne 1. runde
Micro

16. marts 2019
Grand Prix konkurrence – FM
Alle rækker
Magion, Grindsted

23.-24. marts 2019
TeamGym konkurrence – Forbundsmesterskaberne 1. runde
Mini
Arena Nord, Frederikshavn

30.-31. marts 2019
TeamGym konkurrence – Forbundsmesterskaberne 1. runde
Junior
Helsinge Hallerne

6. april 2019
Foreningens 25 års jubilæum
Odense Idrætshal

6. april 2019
TeamGym konkurrence – Forbundsmesterskaberne 1. runde
Senior
Greve Idræts Center

13.-14. april 2019
TeamGym konkurrence – Aspirant Vest
SG Huset, Svendborg

13.-14. april 2019
TeamGym konkurrence – Region Vestdanmark 2. runde
Talentrækken
SG Huset, Svendborg

15. april – 22. april 2019 (begge dage inkl.)
Påskeferie

27. april 2019
Grand Prix konkurrence – DM 2. runde
Pige, Tweens, Junior, Senior Fri og Senior
Greve Idræts Center

28. april 2019
Grand Prix konkurrence – DM 2. runde
Mikro, Mini Mono, Mini 8-10 og Mini 10-12
Greve Idræts Center

uge 18
Sæsonslut
Grundhold

4.-5. maj 2019
TeamGym konkurrence – Forbundsmesterskaber 2. runde
Micro
Vejen Idrætscenter

11.-12. maj 2019
TeamGym konkurrence – Forbundsmesterskaber 2. runde
Mini
Roskilde Kongrescenter Bauhaus Arena

18.-19. maj 2019
TeamGym konkurrence – Forbundsmesterskaber 2. runde
Junior
Arena Randers

1. juni 2019
TeamGym konkurrence – Danmarks Mesterskab
Alle rækker
Brøndby Hallen

uge 25
Sæsonslut
Grand Prix/TeamGym